Engelli asansörü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilen kapalı tip dikey hidrolik engelli platformu modeli Genar. Ev tipi engelli asansörü uygulamalarının dışında kamu binalarında ve gerek iç mekan gerekse dış ortam kullanımına uygundur. Bu ürün, yönetmeliğe uyumlu emniyet donanımları, özelleştirilebilir seçenekleri ve uzun ömürlü malzeme yapısı ile taleplerinize en uygun şekilde karşılık verecektir. İç mekan ve dış cephe engelli asansörü fiyatları için hemen ücretsiz bilgi hattımızdan bilgi edinebilirsiniz bunun yanında iletişim formunu doldurursanız sizi arayabiliriz.

Engelli Asansörü Ölçüleri

engelli asansörü ölçüleri
kapalı tip engelli asansörü standart ebatları

Yönetmeliğe uygun olan kapalı tip engelli asansörü standart ölçüleri 1500 x 1500 mm imal edilmektedir. Tekerlekli sandalyeli bireyler için rahat bir kullanım sağlamak amacı ile bu ebatlarda 900 x 1200 mm kabin alanı çıkmaktadır. Bu nedenle ebatlar da Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlenen 35.735.1100 numaralı poz tarifine uymaktadır.

Karşılıklı giriş-çıkış uygulamalarında yukarıdaki proje geçerlidir. Fakat 90° ve tek yön giriş-çıkış gibi ebatların değiştiği durumlar için farklı projeler talep edebilirsiniz. Bununla birlikte standart engelli asansörü ölçülerinin dışında özel ebatlarda üretim de yapabilmekteyiz. Bunun yanında ev tipi engelli asansörlerinde 1100 x 1100 mm alana kapalı platform asansörleri uygulanabilmektedir.

Engelli Asansörü Sık Sorulan Sorular

Montaj ve kurulum süreci nasıl işler?

İç mekan uygulamalarda de-monte olarak imal ettiğimiz sistemi parçalar halinde getirip yerinde kurulum yapıyoruz. Dış cephe engelli asansörü uygulamasında ise kısa duraklı uygulamalarda vinç kullanım alanı mevcutsa montajı bitmiş, kullanıma hazır ürünü proje alanına vinç yardımı ile getirip kısa süre içinde teslim ediyoruz.

Engelli platform ölçüleri nedir?

Standart 150 x 150 cm dıştan dışa ölçülerde üretilir. 90 x 120 cm kabin alanı mevcuttur. Bunun sebebi tekerlekli sandalye kullanımını sağlamak ve yönetmelikte belirli poz numarasını karşılamaktır fakat bu ölçüler, kapı yönleri asansöre giriş-çıkış değişimi gibi durumlarda farklılaşmaktadır. Bunun yanında mevcut alanınıza göre de üretim yapılmaktadır.

Binamız eski ve asansör yeri yok.

Bina dışından uygulamalar bu talepleri karşılayabilmektedir. Bu nedenle Genar engelli platformu bina yapısına hiç bir zarar vermeden kendine özel tasarıma sahip çelik konstrüksiyon yapısı içerisinde çalışıyor.

Hızı nasıldır ve arttırılabilir mi?

0.15 m/sn engelli asansörlerinin Makine Mühendisleri Odası dikey kaldırma platformları yönetmeliğinde geçerli çalışma hızıdır.

Engelli asansörü fiyatı nasıl hesaplanır?

İç mekan ve dış cephe engelli asansörü fiyatları hesaplanması için seyir mesafesi, durak sayısı, ebatlar, kaplama tercihi ve ünite grubu tercihiniz gibi bize temin edeceğiniz bilgiler doğrultusunda yapılır. Fiyatlar hakkında bilgi edinmek için hemen arayın.

Soru sormak istiyorum butonunu tıklayarak mail aracılığıyla hızlıca bize soru sorabilirsiniz. Bunun yanında mavi butondan formu doldurarak sizi aramamız için talepte bulunabilirsiniz.

Engelli Asansörü Teknik Bilgi

İki durak kullanımdan beş durak kullanıma kadar tüm ara katlarda uygulanabilir. Aynı zamanda bina dışından asansör taleplerini karşılar.

Tipi: Kapalı Tip Engelli AsansörüTaşıma Kapasitesi: 315 KG
Hızı: 0.15 m/snOrtam: İç ve Dış Mekan
Tahrik Sistemi: HidrolikEbat: Özel Projelendirme
Renk: RAL7016Kaplama: Müşteri Tercihine Göre
Valf Grubu: Blain (Almanya)Voltaj: 220 V & 380 V
Acil Kurtarma: VarUPS: Var
Kabin: Tam Boy Kapalı TipDisplay: Opsiyon
Katlanır Oturak: OpsiyonŞifreli Kullanım: Opsiyon
Otomatik Kapı: OpsiyonKapı: Geniş Camlı


Sistem Hidrolik veya vidalı olarak 1/1 direk veya 1/2 endirek askı sistemi ile çalışır. Tüm ölçü ve gereksinimler standartları karşılamakla birlikte uzun vadeli kullanım sağlar, aynı zamanda estetik bir tasarıma sahiptir.
Kapalı tip dikey engelli asansörü aynı zamanda kuyusuz asansör ismiyle de isimlendirilir. Bu nedenle kompakt ve modüler bir tasarıma sahiptir. İç mekan ve dış cephe ortamlarda çalışabilir. Dikey platformda özellikle giriş – çıkış yönü önemlidir. Kapalı tip engelli asansörü uygulaması için çukur açılmasına gerek yok. Kısa bir rampa ile bu ihtiyaç karşılanabiliyor fakat rampa kullanımı mümkün olmayan veya istenilmeyen yerlerde tekerlekli sandalye kullanıcıları için 12 cm bir çukur açılması gerekebiliyor.
Engelli asansörleri makine emniyet yönetmeliğine bağlı olarak çalışır bu nedenle ruhsat gerektirmemektedir. 

Engelli Asansörleri Hakkında Genel Bilgi

Dış cephe engelli platformu çeşitlerinde panoramik kabinli asansörler ile kullanıcı hem çevresine hakim olabilir hem de klostrofobi gibi hastalıkların önüne geçerek ferah bir kullanım sunulur. Modelimiz için bir çok kabin içi tasarım seçeneğimiz bulunmaktadır. Bu sayede proje alanının tasarım özelliklerine uyum sağlayacak bir asansör modeli üretebilmemiz mümkündür.

Üretim aşamasında kullanılan malzemelerin dış cephe ortamlarda yıpranmalara karşı dayanıklı olması büyük önem arz ediyor bu nedenle denize yakın veya nem oranının yüksek olduğu bölgelerde demir aksamını öncelikle galvaniz ile kaplayıp daha sonra elektro statik boya ile üretimini tamamlıyoruz.

Engelli platformu sistemi, tekerlekli sandalye kullanıcıları başta olmak üzere çocuklu aileler ve merdiven inip çıkmakta zorlanan yaşlı bireyler için en ideal çözüm olmaktadır. Dikey çalışan engelli platform asansörü apartman girişleri, alt geçitler, okul girişleri, camiler, rehabilitasyon merkezleri, hastaneler hatta fizik tedavi merkezleri ve bunlar gibi zaruri olan bir çok alana uygulanabilmektedir. 

Uygulama alanı geniş olan dikey engelli platformu bu nedenle tüm ebatlarda üretim yapılma olanağı sağlamaktadır. 

Hidrolik asansörü özelleştirebilirsiniz ve bu sayede uygulama mekanının mimari tasarımına uyumlu üretebiliriz. Kompozit, cam, tüm RAL renkleri, otomatik kapı, şifre paneli gibi bir çok opsiyon seçenekleri mevcuttur bu sayede asansörü zevkinize göre kullanabilirsiniz.

İmalat firması olarak tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz bu sayede aracı firma olmadan ihtiyacınızı karşılayacak asansör sahibi olabilirsiniz. Üretim bandımızda olan tüm ürünleri öncelikle müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla geliştirilmeye devam ediyoruz.


Ücretsiz Keşif Yapalım

Size en ideal ürünü sunabilmek amacıyla ücretsiz teşhis yapalım. Uygulama alanında asansör ölçüleri belirlendikten sonra projelendirme çalışması yaparız. Böylelikle tarafınıza fiyat teklifi olarak sunulan dosyada asansörün fiyatını, ölçülerini ve teknik bilgilerini inceleyebilirsiniz. Bizi tanıyın.

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

Kapalı tip hidrolik engelli asansörü için uyumlu yeriniz yok ise, açık tip engelli platformu ürünümüzü inceleyebilirsiniz.

Dubleks daireler için ev tipi asansör veya villa asansörü ihtiyaçlarınız için bu sayfadan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Jineps Engelli Asansör Sistemleri
Güncellenme Tarihi
Ürün Adı
Kapalı Tip Dikey Engelli Asansörü
Ürün Puanı
51star1star1star1star1star
Ürün Adı
Genar
Fiyatı
TRY 35.000
Ürün Bulunabilirliği
Pre-Order Only