Blog

Latest Updates and News

Koltuklu merdiven asansörleri

Koltuk Asansörleri

Koltuklu merdiven asansörleri yaşlı, engelli ve merdiven inip çıkmakta zorlanan bireyler için tasarlanmıştır. Geniş AR-GE çalışmaları sonucunda talepler ve ihtiyaçlar değerlendirilerek üretilen koltuk asansörleri teknoloji ile donatılmıştır.

Koltuk asansörü emniyet kemeri
Merdiven koltuk asansörü emniyet kemeri güvenlik ekipmanı

Ev içi kullanıma uygun olan koltuk asansörlerinin güvenlik ekipman ve sensörleri standarttır ve bu sayede sıkışmalar, düşmeler gibi olumsuz durumları ortadan kaldırmaktadır. Üzerinde otomatik toplanabilen emniyet kemeri bulunur ve öne çok eğilme, düşme tehlikesi gibi durumlarda bireyi güvenli bir şekilde korur.

Koltuk asansörünün ayak dayamanın altında bulunan emniyet sivici ile herhangi bir sıkışma anında durması sağlanmıştır. Evcil hayvan, çocuk, eşya ve bunlar gibi dış etkenlerin müdahale ihtimaline karşı olumsuz bir durumda sürüşü durdurur.

Koltuk asansörü sıkışma anında sürüşü durdurur
Koltuk asansörü sıkışma anında sürüşü durdurur

Merdivende çalışan koltuk asansör sistemlerinin en büyük avantajlarından biri bitmiş zemine uygulanabilir olmasıdır. Ev içinde inşaat işi gerektirmeden bitmiş zemin üzerine, basamaklara montajı yapılır. Merdiven asansörlerinin ihtiyaçlara göre üretilen modelleri vardır ve düz yada dönüşlü merdivenlerde çalışabilir. Her merdiven yapısına göre koltuk asansörü üretilmiştir, iç ve dış mekan kullanımında olduğu gibi bu konuda da model farklılıkları vardır. Eğimli merdivenler için Flow Koltuk Asansörü, düz merdivenler için ise Fast Koltuk Asansörü ürünlerimizden ihtiyacınız olana yönelebilirsiniz.

Koltuk Asansörleri
Koltuklu merdiven asansörleri

Koltuk asansörleri fiyat bilgisi için ücretsiz teklif isteyebilirsiniz. Sitemizin iletişim sayfasında bulunan formlar aracılığıyla bize ulaşabileceğiniz gibi dilerseniz sizi arayabiliriz.

Merdiven asansör sistemlerinin ürün sayfalarında genel bilgileri mevcuttur fakat daha detaylı bilgi veya teknik bilgi isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.