Merdiven asansörleri, engelli ve yaşlı bireyler için üretilmiş merdiven inip çıkmayı kolaylaştıran ve katlar arası erişimi sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler iki kısma ayrılır; tekerlekli sandalye kullanımı sağlayan platform tipi merdiven asansörü ve genellikle ev içi kullanımı amaçlayan koltuk tipi merdiven asansörü.

Merdiven engellerini ortadan kaldıran merdiven asansörü modelleri düz ve dönüşlü merdivenler için farklı tip ve modeller olarak üretilmektedir.

Koltuk Tipi Merdiven Asansörleri

Koltuklu merdiven asansörü modelleri düz ve döner merdivenlerde, çok dar alanlarda çalışabilirler. Katlanabilir yapıları ve ince tasarımları ile kullanılmadığı zamanlarda yer kaplamaz ve merdiven kullanımını kısıtlamaz, içinde bulunan aküleri ile çalışır, park noktalarında otomatik olarak şarj olurlar.

Yaşlı asansörü olarak da adlandırılan koltuklu merdiven asansörü çeşitleri dar alanlar için en iyi çözümdür. Evinize uyum sağlaması için farklı renk ve tasarım seçenekleri bulunmaktadır. Bunun dışında çeşitli aksesuar seçenekleri ile size özel üretim yapılır ve evinize en uyumlu tasarımı seçmenize olanak sağlanır.

Koltuk tipi merdiven asansörü güvenli bir kullanım sağlarken konforlu sürüş imkanı sunar. Tüm model tiplerinde Avrupa normlarında üretim yapıldığı için güvenlik önlemleri standart olarak gelmektedir. Emniyet kemeri ve sıkışma sensörleri gibi seçenekler tüm merdiven asansör modellerinde bulunur. Sessiz çalışma prensibine sahip, çift motorlu tek raylı sistemlerdir ve kullanım esnasında sizi veya çevrenizi rahatsız etmezler.

Koltuk asansörlerinin kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Evinizde herhangi bir kırım yada kesim gerektirmeden sadece merdiven basamaklarına monte edilirler. Bu sayede son derece külfetsiz bir asansör modeline sahip olabilirsiniz.

Düz Merdiven Koltuk Asansörü

düz koltuk asansörü
düz merdiven koltuk asansörü

Kanada üretimi Savaria marka K2 model koltuk asansörü sadece düz merdiven yapılarında çalışabilir. Katlandığında kapladığı alan sadece 26 cm’dir ve bu sayede en çok tercih edilen dünyanın en ince stairlift modelidir. Taşıma kapasitesi en yüksek modellerin başında gelmektedir ve eğim aralığı 60° dir.

Biz Jineps Asansör olarak, düz koltuk asansörü talep ettiğinizde stoklarımızda bulunduğundan dolayı siparişten hemen sonra teslim edebiliyoruz.

Dönüşlü Merdiven Koltuk Asansörü

stairlift
dönüşlü merdiven koltuk asansörü

Alman mühendisliği imzası taşıyan thyssenkrupp markalı koltuk asansör modeli Flow ile asla çözümsüz kalmazsınız. Dünyanın en ince tek raylı asansör sistemi en dar alanlarda çalışabilir, dik açılara kadar tırmanabilir ve tüm dönüşlerin üstesinden gelebilir.

Özel renk seçenekleri, kaplama türleri ve diğer aksesuarlarıyla evinize uyum sağlayacak bir tasarıma sahip olması mümkündür. Kullanımınızı pratik kılacak tüm fonksiyonları opsiyon olarak değiştirmeniz mümkündür ve kendi zevkinize göre üretim talep edebilirsiniz.

Platform Tipi Merdiven Asansörü

Platform tipi merdiven asansör modelleri genellikle tekerlekli sandalye kullanıcıları için üretilir ve tüm merdiven tiplerinde çalışma kabiliyetine sahiptirler. Düz ve dönüşlü merdivenlerde çalışabilen farklı modelleri bulunmaktadır. Merdiven platformları engelli bireyler için tasarlandığı için engelli asansörü olarak adlandırmak da yanlış olmaz.

İç mekan merdiven asansörü ve dış cephe merdiven asansör modelleri vardır. Koltuk asansörü tipleri gibi platform asansörler de aküler ile çalışır ve durak noktalarında şarj olurlar. Çok farklı özelleştirme seçenekleri bulunur, yandan açılım, oturma koltuğu, dönüş sayısı, platform ebatları, kaplama türleri ve renk seçenekleri bunlardan bazılarıdır.

Engelli merdiven platformu da diğer merdiven asansörleri ve engelli asansörleri gibi KDV’den muaftır. Binalarda ruhsat almayı kolaylaştıran ürünlerin başında gelmektedir. Bu konular hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Düz Merdiven Engelli Platformu

merdiven engelli platformu
merdiven engelli platformu

Düz platform tipi merdiven asansörü, merdiven engellerini ortadan kaldırmanın en kolay ve zahmetsiz çözümüdür. Sadece düz merdivenlerde çalışabilir olması onu daha hızlı ve pratik bir kurulum yapma ve dolayısıyla daha erken teslim süreleri sağlamasına yarıyor.

Tüm RAL renklerinde ESB boyalı ve paslanmaz çelik kaplama seçenekleri ve ince tasarım yapısı sayesinde uygulanacağı mekana ayak uydurması sağlanıyor.

Apartman girişlerine, alt geçit ve üst geçitlere, cami, okul gibi düz merdiven engelinin olduğu her mekana mesafe gözetmeksizin kullanılabilir bir engelli platformudur. Platform ebatları tekerlekli sandalye kullanımına uygun tasarlanıyor, çocuklu aileler için de çocuk arabası kullanımını mümkün kılıyor.

Dönüşlü Merdiven Engelli Platformu

engelli platformu
merdiven tipi engelli platformu

Engelli platformlarının dönüşlü merdiven yapıları için üretilmiş modeli en dar alanlar ve kıvrımlı merdiven yapıları için en ideal çözümdür. Merdiven platformunun standart model ölçülerinde tüm cephelerden giriş sağlanan farklı tipleri bulunuyor. Bunun dışında platform içinde dönmek gerektiren mekanlar için daha büyük platform ebatları üretiliyor.

Merdiven tipi engelli asansörü kullanım dışı olduğunda katlanabilir yapısı ile yer kaplamıyor. 90° dönüş, oval , U ve L merdiven tipleri dahil olmak üzere tüm merdiven tiplerinde çalışabilir olarak üretiliyor ve bu sayede yatay çalışan engelli asansörü ihtiyacını karşılayarak çözümsüz bırakmıyor.


Genel Bilgiler

Merdiven asansörleri ürünlerimizde iç mekan ve dış cephede kullanılmak üzere farklı modelleri bulunuyor. İndoor – Outdoor olarak kullanım alanının durumuna göre sizleri yönlendiriyoruz. Dış mekan uygulamalarında yağmur, kar ve korozyon tehlikelerine karşı özel geliştirilmiş malzemeler kullanılarak üretim yapılıyor.

Tüm merdiven asansörü modellerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için ihtiyacınız olan ürün sayfalarına göz atabilirsiniz. Düz merdivenler ve dönüşlü merdivenler için ayrı ayrı modeller olduğunun bilincine sahip olarak uygulanacak mekana göre seçim yapabilir ve seçtiğinin ürün hakkında fiyat talep edebilirsiniz.

Merdiven asansörlerinin fiyatını hesaplarken seyir mesafesi, dönüş sayısı, uygulama şehri ve diğer özelleştirme seçeneklerini değerlendirmemiz gerekiyor. Bu yüzden ürün sayfalarına net fiyat belirtemiyoruz, lütfen iletişim haline geçerek gerekli bilgileri bildirdikten sonra fiyat talep ediniz.

Sizin için en ideal ürünü birlikte seçebiliriz. Tarafımıza uygulama alanının görsellerini iletirseniz ön görüşme sağlayarak hangi merdiven asansörünün sizin için en iyisi olacağı konusunda fikir verebiliriz. Daha sonra gerekli görüşmeler sonucunda işinde uzman ve tecrübeli ekiplerimiz tarafından proje alnına keşif turu için karşılıklı bir gün belirler ve yapılacak olan teşhis sonunda net ölçüleri belirleriz.

Merdiven ölçülerini belirleyip projelendirme aşamasından sonra sizlere net bir fiyat belirtebiliriz. Yapılacak olan keşif turu tamamen ücretsizdir, hiç bir bağlayıcılığı yoktur ve sizlerden herhangi bir belge imzası istenmez.

Dubleks daire ve villa gibi iki durak proje alanları için ev asansörü (homelift) modelimiz için burayı tıklayarak ürün sayfasına ulaşabilirsiniz.

Jineps Engelli ve Ev Asansör Sistemleri
Jineps Engelli Asansör Sistemleri
Güncellenme Tarihi
Ürün Adı
Koltuk tipi merdiven asansörleri ve merdiven tipi engelli platform asansörleri
Ürün Puanı
51star1star1star1star1star
Ürün Adı
Merdiven Asansörü
Fiyatı
TRY 12000
Ürün Bulunabilirliği
Available in Stock